Byla by škoda, kdyby se vaše dítě nemohlo účastnit ve školce různých venkovních aktivit jen proto, že nemá nepromokavé oblečení. Přinášíme tipy na bundy, kalhoty, boty i doplňky, které vydrží i silnější dešťovou přeháňku a dětské tělíčko přitom udrží hezky v suchu a teple. Navíc je skvěle využijete i při hrách a na výletech.

 

„Vodní sloupec je údaj, který udává schopnost materiálu odolávat tlaku vody. Standard na odolnost proti vodě je kolem 2 000 mm, ale samozřejmě čím je tento údaj vyšší, tím bude i lepší nepromokavost. Při výběru oblečení nebo doplňků je ovšem důležité vědět, že vodní sloupec sice udává hodnotu nepromokavosti materiálu, ale pokud nejsou proti vodě ochráněné i švy nebo zipy, může být ve výsledku nepromokavost oblečení výrazně nižší. Například pokud je na dětské membránové bundě udaný vodní sloupec 5000 mm a švy jsou svařované, je to zárukou vysoké odolnosti proti promáčení,“ říká Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, které je výhradním dovozcem dětského oblečení finské značky Reima.

 

Super lehké holínky

Dětské holínky Reima Frillo jsou z lehké vstřikované EVA pěny a mají vyjímatelné a vnitřní botičky. Koupíte na www.skibi.cz za 840 Kč.

Odolná bunda do deště 

Vysoce odolná membránová bunda pro kluky Reima Knot a pro holky Reima Kimalle je z jemného a vysoce oděru odolného materiálu se svařovanými švy, která nepromokne ani v tom největším lijáku. Příjemná podšívka zabraňuje zbytečnému pocení a nalepení se na kůži. Má odnímatelnou kapuci a elastické stahování na spodním konci i na rukávech. Nechybí reflexní prvky pro lepší viditelnost. Vodní sloupec je 5000 mm. Prodává www.skibi.cz za 2 199 Kč.

 

Nepromokavé kalhoty

Kalhoty do deště Reima Lammikko se zvýšeným pasem a nastavitelnými šlemi jsou tou správnou volbou do deštivého dne. Kalhoty lze v pase stahovat pomocí patentek a mají praktická odnímatelná poutka pod boty. Koupíte na www.skibi.cz za 840 Kč.

Klobouk do deště

Dětský klobouček do deště Reima Rainy má speciální střih, který odvání všechnu vodu spolehlivě pryč, svařované švy a praktické stahovací šňůrky pod bradu. Prodává Ski a Bike centrum Radotín za 560 Kč.

 

Voděodolné rukavice

Nepromokavé rukavice Reima Kura jsou z voděodolného materiálu bez podšívky, mají stahování kolem zápěstí a reflexní prvky. Koupíte na www.skibi.cz za 420 Kč.

 

Pláštěnka do kapsy

Jednorázová průhledná dětská pláštěnka se vejde do kapsy a udělá dobrou službu při nečekané dešťové přeháňce. Pláštěnka je ve stylu ponča a má praktickou kapuci. Při správném zacházení ji lze použít opakovaně. Prodává www.skibi.cz za 89 Kč.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.