Neustálý boj mezi sebou vedou chovatelé domácích mazlíčků, přičemž řeší, zda dokáže být kočka stejně inteligentní, jako pes. Japonští vědci tuto myšlenku zpochybnili, přičemž říkají, že v testech, které byly provedeny si kočky vedou stejně dobře, jako psi. Naznačují tyto výzkumy stejnou úroveň inteligence? Poslední průzkum, který zahrnoval celkem 49 domácích koček potvrdil, že si kočkovité šelmy dokáží rychle vzpomenout na příjemné okamžiky, ať už se jedná třeba o konzumaci oblíbené pochoutky – což se u psů vybaví právě jako prvotní typ vzpomínky.

Jak uvedla v zahraničním článku pro BBC Saho Takagi, psycholožka z Kjótské univerzity, domácí mazlíček (kočka,pes) mají tzv. epizodickou paměť, která se vyskytuje také u lidí. Tvrdí, že si rádi vybavují své minulé vzpomínky, stejně tak, jako lidé. Japonský tým výzkumníků otestoval u celkem čtyř desítek domácích koček jejich schopnost zapamatovat si, ze které misky už jedly, a na kterou ještě nesáhly, přičemž si kočky o miskách dokázaly uchovat informace typu „co“ a „kde“. Dále říkají, že kočky se v různých mentálních testech vyrovnají psům, včetně reagování na lidská gesta, mimiku tváře a emoce.

Kočka a pes

 

Zdroj: bbc.com

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.