Vše začalo představou, jak dva mladí kluci vaří svůj matroš. Pěkně v pohodlí domova, žluté kombinézy, dýchací masky a kotle nad ohněm. Po hlubším researchy ovšem přišli na to, že tak jednoduché to nebude, a tak k samotnému procesu přibrali Taťku Chemika, který má v oboru již desítky let zkušeností.

Žádná kosmetika pro pravé gentlemany, ale pro pořádné chlapy!

V roce 2017, kdy se už seriózně začalo makat na vývoji přípravků na bradu a budovat brand Angry Beards, bylo ryze českých značek poskromnu. A ty zahraniční, které byly k dostání, byly pro studenta většinou tak drahé, že pokud nechtěl být dotyčný po zbytek měsíce pouze na suchých rohlících a instantních polévkách většinou si ani olej na bradu nekoupil. A ti, co si ho mohli dovolit, se zase styděli přiznat, že se starají o svůj vzhled, protože pak si z nich ostatní utahovali, že kosmetika je pro baby.

Tomu řekli Tomáš a Adam dost a zavřeli se s Taťkou Chemikem ve výrobně na devět měsíců. V prosinci přišla na svět kvalitní česká kosmetika, kterou se rozhodně chlapi nebudou stydět používat a i studenti si ji budou moci dovolit.

Zlaté české ručičky

Veškerá kosmetika je umíchána poctivými českými ručičkami. Punc výjimečnosti tomu dodávají ještě speciální fialová skla z Holandska, která pohlcují UV záření, a tak zabraňují znehodnocení kosmetiky.

Přípravky na bradu vychází vstříc i citlivějším povahám – olej, balzám i vosk na bradu mají přírodní složení, šampon a Beard Doping mají zase redukovaný obsah alergenů na úplné minimum, aby byly stálé účinné, ale člověk po jejich použití nevypadal jako pavián.

Dobrá rada nad zlato

A jak se tedy správně vypěstovat luxusní plnovous? Klíčová vlastnost každého pěstitele je trpělivost. Vše chce svůj čas – ani Řím nepostavili za den. Pokud jste ale přece jen netrpěliví, sáhněte po Beard Dopingu. Je to sérum na podporu růstu vousů. Jeho základem je látka s magickým názvem Diaminopyrimidine Oxide, která se dřív používala pro léčbu vysokého krevního tlaku, ale dnes se využívá její vlastnosti prokrvení kůže, díky které se aktivují spící kořínky a celkově se stimuluje růst vousů.

Každodenní rutina by měla začít umytím obličeje a vousů, ne nadarmo nám maminky vštěpovaly do hlavy, že čistota = půl zdraví. V tomto případě jde hlavně o to, že přes noc tělo detoxikuje a skrz póry se na povrch kůže dostávají všechny nečistoty, kterých se chce tělo zbavit. Umytí vodou po ránu stačí. Ale večer a a některá výjimečná rána (pokud vám fyzický stav předchozího večera nedovoloval provést hygienu) se člověk zaprasí tak, že i obyčejná H2O je na to krátká. V těchto případech přichází ke slovu šampon na bradu. Oproti obyčejnému šamponu na vlasy se liší složením na bázi olejových přísad, díky kterým bradu a vousy zbytečně nevysušíte.

Po očištění můžete použít Beard Doping, pokud je vaším cílem zrychlit růst vousů. Pokud chcete vousy vyživit, ideální volbou je použít olej nebo balzám. Díky obsaženým přírodním olejům totiž vousům dodáte vláhu, díky které nebudou vysušené, nebudou se lámat a z vaší brady už nebudou sněžit šupinky odumřelé kůže jako o Štědrém Večeru. Zda používat olej nebo balzám je spíše na preference uživatele – záleží, jestli máte rádi spíše vodové nebo krémové konzistence. Pravdou taky je, že balzám toho vydrží více. Takže pokud venku zrovna panuje nesnesitelné vedro, kdy se potíte jak prase nebo naopak mrzne až praští, sáhněte raději po balzámu.

Ať tedy ten  či onen, přípravek naneste rovnoměrně na bradu a vousy a jako final touch pročeště a promasírujte kartáčem na bradu z kančích štětin. Kartáč pomůže lépe rozdistribuovat přípravek po tváři a díky masáži brady stimuluje kořínky a podporuje tak růst vousů. Navíc po pročísnutí vousy vypadají jednolitě a upraveně. Jak na tuto rocket science vám poradí Peťan v how to videu:

Pěkné vousy a zdravý vzhled je ale důležité podpořit i správnou životosprávou. Takže bílkoviny, ořechy, ovoce a zelenina by ve vašem jídelníčku neměly chybět (i tady došlo na maminčina slova). Sem tam si jít zvednout nějaké to železo také není od věci. Pravidelné cvičení vyplavuje testosteron, který má samozřejmě nemalý vliv na růst.

Tak ať rostou!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.