Connect with us

Zábava

Podívejte se, na nový tablet Samsung GALAXY Tab A

Published

on

Přichází nová řada tabletů Samsung Galaxy Tab A, který navazuje na velmi úspěšnou řadu Galaxy Tab 4 a svým uživatelům však přináší vše podstatné jak pro zábavu tak i pro práci. Tablet přichází v mnoha vylepšeními, mimo jiné s vetším výkonnějším procesorem, poměr stran bude 4:3 nebo lehčím a tenčím tělem s příjemnou a měkkou texturou. Myslíme si že uživatelé ocení také širokou  akompatibilitu možnost sdílení obsahu jednoduše napříč růžnými zařízeními. Podívejte se sami, jak bude vypadat nový tablet od Samsungu. SM-T550_001_Front_Black SM-T550_001_Front_White SM-T550_002_Back_Black SM-T550_002_Back_White SM-T550_003_Side_White SM-T550_006_Dynamic_Black SM-T550_006_Dynamic_White

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Vyrobte si triko, v němž budete vždy kočka, a to doslova!

Published

on

„Trika jsou nejoblíbenějšími předměty, které si u nás na kurzech účastníci vyrábějí a na nichž se učí nejrůznější techniky textilní tvorby. V poslední době jsou jedním z nejoblíbenějších motivů kočky, jež se hodí úplně na všechno,“ říká Martina Linková, které vede kreativní e-shop a tvůrčí dílny Aladine.cz. Pro ty, kdo rádi tvoří, vznikla za spolupráce s přední českou textilní výtvarnicí Irenou Slavíkovou speciální sada razítek s tímto motivem. Zde je návod na výrobu jednoduchého trika, v němž budete vždycky kočka…

Budeme potřebovat:

Razítková sada StampoTextile Kočky obsahuje velká razítka i drobné doplňky na jejich zkrášlení, jejich pacičky na označení cesty, jejich oblíbené kamarády – ptáčka, rybku a myšku a také nápisy – zvuky, které vydávají. Tato sada skýtá mnoho možností hraní si s razítky, a to jak pro malé, tak pro velké. Koupíte ji nawww.aladine.cz za 380 Kč.

Šablona Strom je ideální pro vytváření podkladů pomocí rozprašovačů nebo tupování houbičkou. Je vhodná pro textilní i papírové projekty. Má rozměry 30,5 x 30,5 cm a koupíte ji nawww.aladine.cz za 210 Kč.

Tekuté barvy ve spreji Izink (žlutá, oranžová, hnědá, magenta, zelená…) koupíte nawww.aladine.cz za 199 Kč.

Černý textilní razítkovací polštářek koupíte nawww.aladine.cz za 105 Kč.

– Kontury (žlutá, černá, bílá), husté barvy (hnědá, bílá), bílé tričko, jemný štětec, kelímky na vodu a barvy, kuchyňské utěrky (papírový válec), igelit, kuchyňskou houbičku nastříhanou na malé čtverečky.

Postup:

  1. Do trička dáme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu). Doprostřed umístíme šablonu Stromu, kterou tupujeme hustou klasickou hnědou barvou, a to za použití houbičky (malého čtverečku). Vyzkoušíme si různá rozmístění razítek na strom i pod něj. Když jsme spokojeni, natiskneme je na patřičná místa pomocí razítkovacího polštářku černé barvy. Necháme mírně zaschnout strom i razítka.
  2. Tekutými barvami ve spreji sprejujeme ostrůvky zelené barvy na strom. Po nasprejování zasušíme kuchyňskými utěrkami (válcujeme). Ještě do mokrého zeleného spreje tečkujeme pomocí štětce žlutou tekutou barvu. Strom díky tomu „rozkvete“.

Tip Aladine: Trošku tekuté barvy si odlijeme stranou do mističky, aby se nám s ní lépe malovalo pomocí štětce.

  1. Tričko necháme opět chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat razítka. Motivy, které jsou na světlých plochách (kočky pod stromem, myš a ptáčci), můžeme vymalovat barvami ve spreji. Tyto tekuté barvy si opět trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (oranžová, magenta, zelená, hnědá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami.

Tip Aladine: Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily. To je velká výhoda tekutých barev.

  1. Pod strom domalujeme více trávy, aby měly kočky pořádně na čem stát. Kocoura, který visí ze stromu, nám trošku překrývá větev, kterou chceme zamalovat. Kocour zatím není hezky vidět. Proto na jeho vymalování použijeme hustou (bílou) barvu, která je krycí a větev překryje. Bohužel nám překryje i nějaké detaily razítka, proto bude potřeba ztracené detaily na závěr domalovat zpět pomocí černé kontury. Domalujeme černou a bílou konturou ztracené detaily bílého kocoura, dále ještě nějaké lístečky a trávy pod stromem, zježené chloupky všech kocourů a koček. Zvýrazníme tečkami všechna očička. Žlutá kontura se nám bude hodit na zobáčky ptáčků a do středů kopretinek pod stromem.
  2. Po uschnutí tričko zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.

Pro Aladine.cz připravila textilní výtvarnice Irena Slavíková.

Zdroj textu a fotografií:www.aladine.cz

 

Continue Reading

Vtipy

Běží blondýnka za Papamobilem. Papež ji uvidí a říká..

Published

on

Běží blondýnka za Papamobilem. Papež ji uvidí a říká ochrance:
„Zastavte ovečce naší, určitě chce rozhřešení!“
Ochranka: „Ale ne, určitě to je převlečený terorista.“
Tak se to opakuje třikrát. Nakonec papamobil zastaví, blondýna s vyplazeným jazykem doběhne a říká:
„Jednu kakaovou a jednu vanilkovou, prosím Vás.“

Další vtipy o blondýnkách:

Blondýnka si kupuje nové auto a ptá se prodavače:
„Prosím vás, je to rychlé auto?“
„Samozřejmě, 240 km za hodinu.“
„Nekecejte, hodina tolik kilometrů nemá!“

Další vtipy o blondýnkách:

Co odpověděla blondýna, když se jí ptali, zda vyměnila rybičkám v akváriu vodu?

„Ne, ještě nevypily ani tu starou.“

Continue Reading

Vtipy

Sedí na lavičce blondýnka, bruneta a zrzka a pletou.

Published

on

Přečtete si tento skvělý článek:

Sedí na lavičce blondýnka, bruneta a zrzka a pletou. Všechny jsou těhotné.Zrzka povídá: „Doufám, že to bude kluk, už mám jen hnědou vlnu.“ Bruneta povídá: „Doufám, že to bude holka, už mám jen růžovou vlnu.“ A blondýna povídá: Doufám, že to bude kryp*…, zkur*ila jsem rukáv.“

 

Další vtipy o blondýnkách:

Blondýnka volá manželovi do práce:
„Miláčku, koupila jsem si puzzle a nemůžu je složit.“
„Prosím tě, co je tam za obrázek?“
„No je tam lžíce, talíř a mléko.“
„Jsi blbá? To jsou cornflakes.“

Blondýnka jde do obchodu a ptá se prodavače, zda by ji neukázal nějaké kšiltovky. Prodavač jí postupně ukáže všechny kšiltovky. Blondýnka si stále nemůže vybrat.
Netrpělivý prodavač jí řekne, že jeho obchod má největší výběr kšiltovek ve městě.
Blondýnka na to: „No, ale já jsem chtěla takovou, co je s kšiltem dozadu.“

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.