Když se podíváme na situaci obchodování s cennými papíry, komoditami, binárními opcemi či obdobně laděnými artikly, rozhodně si na první pohled nepovšimneme ničeho zvláštního. Teprve až při podrobném průzkumu zjistíme, že se v této oblasti až na vzácné výjimky pohybují výhradně muži. Ženy jako by zde ctily právo, že muž je hlavou rodiny a tahá za nitky rodinného rozpočtu. Z několika studií však vyplývá, že ženy jsou v některých případech dokonce mnohem lepší než muži, i tak jich v tomto světě působí opravdu velmi málo.

Na burze jich tolik nepotkáte.

Obchodování na burze je pánským hřištěm, kde se tu a tam občasně objeví žena v krátké sukni jako zpestření celé komunity. Podle odhadů se mezi profesionálními obchodníky a investory pohybuje asi 95 % mužů a 5 procent zástupkyň něžného pohlaví. Statistiky z domácího online obchodování, které je mimochodem stále oblíbenější neznáme, jelikož je nikdo nedělal, ale odhaduje se, že jsou zde nůžky o mnoho více zavřenější a rozdíl není tak patrný. Oficiálně to však potvrzené není.

 

Proč nemají ženy o obchodování zájem?

Odpověď je docela jednoduchá,obchodování na burze je totiž příliš nezajímá pro svou celkovou nezáživnost. Raději investují do nové módní značky, parfému nebo restaurační sítě. Hra s čísly pro ně není atraktivní ani záživná. Pouze tři procenta se chlubí, že o investování mají nadstandardní informace a znalosti, zbylé ženy o tomto segmentu prakticky nic neví.

 

Muži více rádi riskují.

Obchodování na burze je z jedné části o neustálém zpracovávání nových informací a spekulacích o budoucím růstu dané oblasti, společnosti. Určitá část rizika samozřejmě připadá naštěstí a náhodu. Zkušenostmi dokáže obchodník na svou stranu přetáhnout většinovou pravděpodobnost úspěšně uzavřeného obchodu, ovšem nikoliv stoprocentní jistotu.

 

Obchodovaní na burze je tedy svým způsobem velkým riskem, kde se mnohdy točí nemalé peníze. Ženy jsou z pohledu finančních jistot u konzervativnější a nepatří do skupiny lidí, kteří své peníze rádi riskují za vidinou jejich rozšíření. Raději za své peníze nakupují cenné věci, než aby je daly v šanc a v nejhorším scénáři o ně přišly. Proto jsou ženy při obchodování klidnější a ovládají lépe své emoce.

 

Ženy to nebaví, ale muži se od nich mohou učit.

Muži se velmi často nechávají strhnout svým egem.Věří v neuvěřitelné a nechtějí svou spekulaci opustit a přiznat si tak svou předčasnou prohru. To raději své peníze nechají utopit. Muži jsou více chamtivý, netrpělivý a nedokážou své emoce udržet na uzdě. Ženy jsou z tohohle pohledu vyrovnanější a nenechávají se strhávat nesmyslnou hamižností. Stejně tak, jak by mužům prospěla umírněnost, takže nám zase o trochu větší averze k riziku. Ovšem právě to riziko dělá obchodování na burze výsadu pro muže.

Leave a Reply

Your email address will not be published.