K nejpřitažlivějším prázdninovým místům na Moravě patří bezesporu Velké Karlovice. Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor, spousta turistických i cyklistických tras s hezkými výhledy, k tomu nejrůznější aktivity i relaxační centra pro kvalitní odpočinek a vynikající valašská kuchyně: to jsou pádné důvody, proč si do této malebné obce v létě zajet – ať už na pár dnů, nebo třeba jen na výlet „na otočku“.

Nechejte se inspirovat novinkami a dalšími tipy, co tu v létě podniknout.

1. Kurz pečení valašských frgálů

Frgál patří společně s kyselicí a slivovicí k nejtypičtějším regionálním specialitám. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Kurzy pe

ení frgálů se budou o prázdninách konat vždy v úterý a v sobotu, trvají 3 hodiny a kromě nové kuchařské dovednosti si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského, zástěru na památku a hlavně – nové dovednosti a zážitky. Kurz je vhodný pro dospělé i děti.

2. Zkuste Golf pro každého

Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal připravili právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi nový program Golf pro každého. Čeká vás procházka po golfovém hřišti s průvodcem, který vám během hodiny a půl vysvětlí základy golfu, zkusíte si základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí. Vše zábavnou a populárně načnou formou.

3. Razulák, Kulíšek a další zábava s dětmi

Rodiny s menšími caparty jistě ocení Kulíškovu naučnou stezku kolem hotelu Horal. Děti se na trase dozví zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a cestou mohou nakrmit ovečky granulemi z automatu. Pro větší děti je připravena turistická trasa Hledej poklad na Galiku, inspirovaná geocachingem, která vás zavede k rozhledně Miloňová. A navštívit můžete i zábavní park Razulák s lanáčkem, tubingem, aquazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či půjčovnou koloběžek, nové dětské hřiště u hotelu Horal, které bude otevřeno od července, nebo každodenní ranní dětské saunování ve Wellness Horal.

4. Jezero s draky, o kterých psal i Erben

Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít návštěvu karlovického Jezera, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci, pověst o nich napsal i Karel Jaromír Erben do knihy Národních pohádek. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami.

5. Grilování a hudební večery na Horalu

K létu neodmyslitelně patří grilování. Vychutnat si ho můžete třeba na terase hotelu Horal s výhledem do údolí na lesy a chaloupky. O prázdninách se griluje o víkendech, příležitostně i s cimbálovou muzikou, a každou středu se konají podvečery s živou muzikou. Ochutnejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové speciality, jimiž je Horal vyhlášený.

6. Zacvičte si jógu s indickým lektorem

Co může být příjemnějšího, než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího horského vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. V létě se cvičí denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal. U Horalu mohou sportovně založení cestovatelé využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.

7. Pro náročné gurmány: zážitkové menu ve Vyhlídce

Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Kuchaři zde obměňují sezónní menu každé dva měsíce a vždy je snoubeno s víny jednoho vinařství. Do konce června ochutnáte menu s víny Reisten, a to dokonce i ve vegetariánské verzi. Na prázdniny kuchaři chystají nové Letní menu v barvách beskydských lesů s víny Veverka. V sobotu 29. července se bude konat speciální degustační večer s komentářem zástupce vinařství a šéfkuchaře Pavla Václavíka.

8. Týden kultury s Jaroslavem Duškem i Rychlými šípy

Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích v závěru prázdnin při 2. ročníku charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 25. do 31. srpna v šapitó pod hotelem Lanterna. Na programu jsou mj. Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška, Rychlé šípy Slováckého divadla, stand-up comedy Ondřeje Sokola či legendární Caveman, děti uvidí pohádku Princové jsou na draka. Při ubytování ve Spa hotelu Lanterna na 2 noci máte vstupenku na jedno představení v ceně.

9. Za klidem a relaxací do Spa hotelu Lanterna

Ve Velkých Karlovicích je spousta příležitostí k ubytování od apartmánů a penzionů přes stylové valašské chaloupky až po wellness hotely. Pro ty, kteří se chtějí před shonem ukrýt na klidnější místo, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty tu navíc zahrnují i volný vstup do hotelového L-Spa i do blízkého Wellness Horal, masáž, romantickou večeři ve Vyhlídce nebo projížďku na segwayi. Navštivte Lanternu také třeba 8. července, kdy se tu uskuteční tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr. 

10. Koupání ve „valašském moři“

Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness a milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží s rodilými maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Pokud potřebujete „vypnout“, ale nemáte čas na vícedenní dovolenou, zkuste Wellness den pro zdraví – celodenní pobyt s masáží a tříchodovým obědem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.