Na současném trhu příslušenství pro smartphony a tablety najdete nepřeberné množství sluchátek pro poslech hudby, přičemž záleží pouze na vašem rozhodnutí, zda vyhledáváte pecky, špunty či supraaurální sluchátka ležící přímo na ušním boltci. Kvalitní a značkové modely se pohybují v řádech tisíců, přičemž pokud patříte mezi méně náročné uživatele, testovaný model sluchátek Trust Urban Fyber vás možná velmi překvapí. Jedná se poměrně o nový model, který cílí zejména na zákazníky a uživatele s menším finančním rozpočtem, ale zároveň od výrobku očekávají kvalitní zvuk a dobré zpracování. Výrobce Trust však nabízí daleko více modelů, přičemž si můžete kompletní nabídku prohlédnout pod tímto odkazem.

V případě, že vyhledáváte bezdrátová sluchátka a tento model se vám po vzhledové stránce líbí, můžete zvolit FYBER BLUETOOTH WIRELESS HEADPHONES, které nejsou výrazně dražší a nabízí poměrně slušnou výbavu a vyváženou kvalitu zvuku. Informace zjistíte zde. Teď už ale zpět k testovanému modelu, který disponuje skládacím provedením s pohodlnými náušníky. Jak už bylo uvedeno o pár řádků výše, Urban Fyber se ideálním společníkem k vašemu smartphonu či tabletu, použít je však můžete i ke stolnímu počítači, nebo notebooku.

• OBSAH BALENÍ, PRVNÍ POHLED A FUNKCE

Výsledek obrázku pro Trust Urban FyberPokud si tento produkt objednáte, dorazí vám v plastové transparentní krabici odpovídajících rozměrů, přičemž díky zmíněné průhledné části jsou sluchátka na první pohled viditelná. Na přední části objevíme fotografii produktu ve vybraném barevném provedení, označení modelu a další základní parametry, které se můžou hodit. Sluchátka jsou uložena v plastové transparentní výstelce, což zajistí bezpečnost během transportu a nedojde tak k poškození při cestě k vám. Po rozbalení pak najdeme optimálně dlouhý (120 cm) 3,5mm audio jack, prostřednictvím kterého lze připojit jakékoliv kompatibilní zařízení. Dále je součástí balení stručný uživatelský manuál, jak využívat určité funkce, nebo jak sluchátka správně nastavit. Více příslušenství v krabici nenajdete, což odpovídá přesnému popisu na krabici. Přestože se může zdát, že sluchátka v této cenové relaci nemohou být příliš kvalitně zpracované, musíme vás přesvědčit o skutečnosti, že jsou celkem bytelné a díky uchycení s temenním mostem výborně drží na hlavě.

Jak bylo uvedeno výše, jedná se o kabelové sluchátka se způsobem usazení na ucho (supraaurální typ), veškerý zvuk tedy přechází přímo do vašeho sluchového ústrojí a kožené náušnice potlačují téměř veškerý hluk v okolí. Téměř celá konstrukce testovaného modelu je potažena příjemnou látkou ve stylu tmavé džínoviny – na výběr je však i z několika dalších barevných variant. Kromě toho disponují sluchátka sklopnými náušníky, což je vhodné zejména, pokud budete se sluchátky často cestovat. Urban Fyber mají odnímatelný kabel, který lze snadno složit, případně můžete připojit delší sluchátkový kabel dle potřeby. K dispozici je pak červeno-bílá, zeleno-šedá a černo-žlutá varianta a další.

• POCIT Z POSLECHU A TESTOVÁNÍ

Je třeba poznamenat, že sluchátka jsou určena pro méně náročné posluchače, přesto však dle vlastní zkušenosti nabízí kvalitní zvuk, díky kterému lze Urban Fyber zařadit do průměrně hrajících sluchátek. Výšky jsou slušné, basy poměrně méně výrazné, ale na běžný poslech rozhodně vystačí. Detailní nastavení si můžete nastavit prostřednictvím ekvalizéru na vašem zařízení. Ať už posloucháte jakýkoliv žánr hudby, rozhodně vás potěší! Využít je navíc můžete při jakékoliv činnosti, ať už při sportu, či domácí pohodě na gauči. Jsou totiž poměrně lehké (143 gramů) a dobře drží na uších. Kromě toho nabízí vestavěný mikrofon a ovládání pro přijímání hovorů a přehrávání hudby, přičemž je zaručena kompatibilita s operačními systémy Android a iOS. Ve spojení s iPhone 6, který ještě nabízí 3,5mm konektor. Sluchátka zvládají širokou škálu hudebních filtrů a dokonce je citlivost a kvalita mikrofonu nad naše prvotní očekávání. Celkově lze říci, že se výrobce Trust poměrně snažil a odpovídá tomu i velmi příjemná pořizovací cena. Tento model totiž seženete již od 300 korun u českých prodejců. Nabízí frekvenční rozsah 20 – 20.000 Hz s odporem 32 Ohmů.

• ZÁVĚR

V redakci jsme testovali již mnoho sluchátek, zejména ve vyšší cenové relaci. Upřímně jsme z tohoto produktu nadšeni, jelikož disponují opravdu kvalitním zvukem a mnoha funkcemi, které během používání smartphonu či tabletu oceníte. Velmi chválíme kvalitní zpracování, možnost odpojení 3,5mm kabelu, nebo skládací mechanismus, který jsme mnohokrát využili. Pokud tedy hledáte pěkně vypadající kousek a klíčovým bodem je pro vás nízká pořizovací cena, pak se jedná o ideální řešení, které splní všechna vaše očekávání a zaručeně i dlouho vydrží. Uvítali bychom však hluboké basy a ovládací panel k regulaci hlasitosti, který zde bohužel chybí. Hodnotíme tedy jinak velmi pozitivně, 8/10 bodů. 

  • Skládací provedení s pohodlnými náušníky
  • Pro hudbu i telefonování
  • Vysoká kvalita zvuku
  • Vestavěný mikrofon a ovládání pro přijímání hovorů a přehrávání hudby
  • Ovládání spolupracuje s operačními systémy Android a iOS
  • Odnímatelný kabel
  • 3,5mm audio vstup a výstup

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.