Ať už jste začínající streamer, nadšený youtuber, nebo jakkoliv jinak pracujete se zvukem, ve výbavě by vám rozhodně neměl chybět kvalitní mikrofon, který dostane vaše videa na ještě vyšší úroveň a čistým zvukem potěšíte zejména vaše publikum. Na internetu můžete objevit nejrůznější modely seřazené do kategorií, zejména z finančního hlediska. Je potřeba utrácet tisíce za předražený mikrofon, který ve výsledku nabídne pro méně náročného uživatele a zvukového laika stejný výsledek, jako například Trust GXT 232 Mantis? Na tento model jsme si pro vás připravili krátkou recenzi. Čtěte dál…

Pokud si tento streamovací mikrofon od společnosti Trust objednáte, dorazí vám v papírové krabici odpovídajících rozměrů, přičemž uvnitř najdeme samotný mikrofon v plastovém provedení, který obsahuje pevně uchycený synchronizační USB kabel s délkou 1,5 metru. Ten je mimochodem omotaný černobílou textilií a prostřednictvím pozlaceného USB konektoru na konci ho snadno připojíte k počítači či notebooku. Zaručena je kompatibilita s Windows 10, Windows 7, Windows 8, přičemž po připojení nemusíte stahovat další ovladače. Počítač si veškeré prvky automaticky stáhne. Mikrofon je dodáván spolu s shock mount držákem, stojanem, pop filtrem, který svou velikostí dokonale k mikrofonu padne. Nechybí ani dokumentace, zajímavá herní samolepka a protivibrační gumička pro udržení stability mikrofonu. Velmi nás překvapila hmotnost mikrofonu, která je 120 gramů. Rozměry v milimetrech jsou pak následující 150x50x35.

Pop filtrMontáž produktu je pak velmi jednoduchá a poradí si klidně i úplný začátečník. Hlavici mikrofonu totiž stačí pouze protáhnout dvojicí kroužků připevněných na trojnožce. Na stole pak vůbec nepřekáží a pokud byste náhodou potřebovali více místa, stačí celý mikrofon sklopit, případně vyjmout pop filtr a později ho znova jednoduše nasadit. Svým designem působí mikrofon kvalitním dojmem a na eleganci přidává plastový výše zmíněný filtr se síťkou, který může v některých situacích pomoci. Pokud máte v plánu nahrávat nejnovější hudební album, pak rozhodně zvolte dražší model. Jedná se totiž o produkt, který dobře vypadá, kvalita zvuku odpovídá pořizovací ceně a například při natáčení vlogů bude před publikem působit zajímavě. S mikrofonem jsme zkoušeli například komentář k našim videím a ve výsledku je zvuk daleko čistší a jasnější, než při předchozích metodách laického typu.

Pro vaší začínající kariéru youtubera, nebo vylepšení současné kvality videí se jedná o naprosto ideální alternativu, za kterou moc neutratíte, ale splní vaše očekávání. Po brouzdání internetem jsme také zjistili, že reakce majitelů jsou vesměs pozitivní, přičemž stejně jako my chválí povedený design, úplné balení včetně filtru a poměrně kvalitní zvuk. Za cenu 999 korun tak získáte kvalitní zvukový záznam s minimálním zkreslením, což ho předurčuje k streamování na YouTube, Facebooku, pro různé podcasty, hlasové hovory, nebo aplikace ovládané hlasem. Díky nastavitelnému držáku můžete navíc naklonit a natočit mikrofon dle individuální potřeby.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.