Pokud máte chuť na lahodné Muffiny s čokoládovou náplní, máme pro vás jednoduchý recept, jak si je v klidu domova udělat. Co je to vlastně Muffin? Jedná se o druh pečiva menších rozměrů. Tvarově připomíná některé dortíky, není však tak sladký a obecně nemívá polevu. Existují i určité obměny muffinů, například na bázi kukuřičného chleba. Existuje mnoho variant a ochucení muffinů, kterých se dosahuje specifickými přísadami, jako jsou borůvky, čokoládové lupínky, okurky, nebo maliny.

Co budeme potřebovat? 

Máslo 125 g
Cukr krupice 100 g
Vejce 2 ks
Hladká mouka 250 g
Prášek do pečiva 1 lžička
Mléko 5-7 polév.lžic
Čokoláda (nasekaná) 1 ks

V první řadě si předehřejeme troubu (elektrickou) na teplotu 180 °C. Změklé máslo, cukr a vejce pak pořádně ušlehejte, aby se cukr rozpustil. Následně přidejte mouku s práškem do pečiva a všechny ingredience v misce promíchejte. Nakonec přidejte mléko, čokoládu pokrájenou na malé kousky a vše ještě jednou promíchejte. Formu na muffiny naplňte směsí a dejte péct. Upečené čokoládové muffiny nechte vychladnout, následně můžeme podávat.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.