Mladá značka SneakerDoc si dala za úkol vyčistit všechny boty zevnitř a udržet je čisté. Proč a jak to mají v plánu udělat se dozvíte od samotného SneakerDoca Tomáše Čecha.

Jak jste se k těmto produktům dostali?

SneakerDoc vznikl z vlastní potřeby. Vyzkoušel jsem desítky přípravků na čištění bot a proti zápachu nohou, ale žádný nepřinesl slibovaný výsledek. Všechny zápach jen částečně zakryly, nebo ještě lépe, vytvořily nový, ultimátně nesnesitelný smrad. Proto jsem se spojil s odborným chemikem a společně jsme vytvořili SneakerDoc. Přípravky pro všechny, kdo chtějí boty hygienicky čisté i zevnitř.

Čištění zevnitř není úplně běžné, že?

To je právě to. Všichni chtějí mít boty čisté zvenku, ale vnitřek už nikdo neřeší. To bych právě chtěl změnit. Přestože na první pohled může vypadat vnitřek boty čistý, zpravidla je plný bakterií, dost možná i plísní a bůh ví čeho všeho dalšího. Lidé začnou vnitřek řešit až boty páchnou, případně někdo ani pak ne, což už je pozdě. Mělo by se stát běžným udržovat boty i nohy hygienicky čisté. Není to tak pracné a ušetříte si nepříjemné momenty, případně i nějaké zdravotní potíže.

Co vlastně způsobuje zápach bot?

Za všechno můžou bakterie. Okay, za všechno možná ne, ale za zápach nohou rozhodně ano. Bakterie milují pot a nohy se bohužel potí hodně. Konkrétně mají více než 250 000 potních žláz. Další problém je to, že nohy na sobě většinu času mají nějakou vrstvu oblečení. Bakterie tedy mohou v klidu hodovat a zpracovávat pot, při čem vzniká zápach. Řešením problému je v první řadě postarat se o potící nohy a hned v závěsu udržovat boty hygienicky čisté. No a přesně s tím vám dokážu pomoct.

Co za produkty tedy máte v tuto chvíli?

V tuto chvíli mám základ, který by měl používat každý. Sprej na nohy SneakerDoc Remedy a sprej do bot SneakerDoc Antidote. Remedy je přírodní přípravek, který nohy zbaví bakterií, zamezí pocení a ošetří je esenciálními oleji. Vypíchl bych, že obsahuje Dermosoft Deca, speciální směs zrozenou přímo k boji s bakteriemi, které způsobují zápach, jako jsou například Trichophytonspp.

Antidote je velmi silný přípravek na hygienické očištění vnitřku jakýchkoli bot. Využili jsme v něm fumigace disiřičitanu draselného. Ten sám o sobě nedělá nic, z materiálu se ale bude postupně měnit a uvolňovat oxid siřičitý, který v plynném stavu konzervuje a tím, že je plynný, se dostane právě do všech vrstev tkanin nebo kůže bot. O samotné materiály se bát nemusíte, s těmi nic neudělá, postará se jen o bakterie. Nejlepší je starat se jak o boty, tak o nohy a proto mám set výrobků za zvýhodněnou cenu 399 Kč.

Spoustu věcí můžete ale dělat i bez těchto přípravků. Třeba velmi důležitou hygienu nohou a dalšívěci, o kterých píši na blogu.

Jak na výrobky reagují zákazníci?

Přestože jsem spustil prodej nedávno, mám skvělé ohlasy. Nemám jediného zákazníka, který by byl nespokojen. Někoho překvapí vůně, která po použití Antidote v botách zůstává.

Po použití boty nejsou bez jakéhokoli zápachu. Původní zaručeně zmizí, zůstává však přirozená vůně přípravku. Sám bych ji nazval citronovou čistotou. Z bot opravdu cítím hygienickou čistotu. Ale opravdu jak říkám, všichni si zatím tuto vůni zamilovali.

Chtěl byste ještě něco říct na závěr čtenářům?

Snad jen ať neberou čistotu nohou a bot na lehkou váhu a pořádně se o ty ťapy starají. Celé dny nás nosí, tak bychom se jim mohli odměnit aspoň tím, že je budeme udržovat čisté a zdravé. Stayfresh!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.