Prázdniny právě začaly a letní, slunečné počasí vyžaduje dodržovat pitný režim. Pokud milujete kávu a nedokážete si představit jediný den bez toho, aniž byste si šálek nedopřáli, máme pro vás tři skvělé tipy na letní ochlazení, které vám zpříjemní náladu.

1. Banánová káva snadno a rychle.

Věděli jste, že banán je skvělým zdrojem energie, přičemž vás ve spojení s kávou pořádně nakopne? Pokud rádi pečete, můžete vyzkoušet náš návod na banánový dezert. Možná vás bude také zajímat článek Banán jako přírodní léčivá energie. Pomůže vám s depresí a alkoholovou kocovinou.

Co budeme potřebovat? 350 ml silné kávy, 100 gramů zmrzliny podle vaší chuti, jeden banán, jednu lžičku skořice a jednu lžičku nastrouhané čokolády. Jak na to? Připravte si kávu a nechte ji vychladnout, následně přidejte zmrzlinu. Poté přidejte rozmačkaný banán a kostku ledu. Posypte skořicí a nastrouhejte čokoládu.

 

2. Ledová káva s peprmintovo-čokoládovou příchutí.

Máte chuť si vychutnat ledovou kávu s chladivou chutí máty? Tak tenhle letní nápoj je ten dokonalý! Můžete si ho doma připravit během několika minut a výsledek vás překvapí!

Co budeme potřebovat? 150 ml kávy, 100 gramů tmavé čokolády, mátový sirup a zmrzlinu podle vaší chuti. Postup je velmi jednoduchý. Uvařte si kávu a nechte v ní rozpustit čokoládu. Celý šálek nechte vychladnout a pak přidejte trošku mátového sirupu. Do sklenice dejte led, zmrzlinu a následně ji zalejte kávou s čokoládou a mátovým sirupem.

 

3. Jahodová káva

V létě není snad nic lepšího, než ovoce tak proč to nezkombinovat s vašim oblíbeným nápojem? Ve skutečnosti je to naprostá dobrota.

Co budeme potřebovat? 2 šálky espressa, 2 čajové lžičky malinového sirupu, 2 čajové lžičky čokoládového sirupu, jahody, smetana na šlehání, kakao a kávové zrnka. Jak postupovat? Připravte si kávu a nechte ji vychladnout. Přidejte do sklenice lad, následně rozpůlte jahody a polejte obsah sklenice sirupem, poté zalejte kávou. Na vrh stačí dát šlehačku a ozdobit kakaem (kávovým zrnkem).

 

 

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.