Majkl vám ukáže, v tomto videu, jak udělat vanilkový cupcake recept. Cupcakes jsou úžasné malé dortíky ve velikosti muffiny, které dávají cestu k přizpůsobení dekoraci každého dortu. Cupcakes nejsou nové, první odkaz na cukroví sahá až do roku 1800 ve Spojených Státech. Recept je velmi jednoduché, rychlé, protože budete péct malé dortíky a můžete vytvořit úžasné dekorace.

Recept pro 14 CUPCAKES:
– 200 g hladké mouky
– 130 g cukr krupice
– 113 g máslo
– 3 ks vejce
– 1 sáček kypřící prášek
– 60 ml mléko
– kůra z jednoho citrónu
– 1 sáček vanilkový cukr, nebo 1/2 lžička vanilkový extrakt, nebo 1 lusk vanilkový lusk
– špetka soli

Pro Polevu / krém, budeme potřebovat:
– 500 g cukr moučka
– 250 g Mascarpone krém
– 60 g máslo
– 1 lžička šťáva z citrónu

POSTUP:
Ve větší nádobě ušlehejte do tekuté máslo s cukrem, a přidejte vejce. Ve druhé míse smíchejte mouku, kypřící prášek, a špetku soli. Hotovou směs z obou nádob smíchejte dohromady. Míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Ke konci přidejte kůru z citrónu a vanilku.

Hmotou naplňte do 14 muffinových košíčků (vyložených papírem), naplňte do tři čtvrtě. Košíčky vložte na 17 min do trouby předehřáté na 175 °C a pečte. Propečenost těsta kontrolujte dřevěnou špejlí — těsto se nesmí lepit. Upečené cupcaky nechejte vychladnout na mřížce.

POSTUP na polevu / krém:
Rozetřete mascarpone, máslo, šťáva z citrónu, a extra jemným moučkový cukr. Pomocí cukrářského sáčku s vroubkovaným nástavcem touto směsí cupcaky ozdobte. V případě, že krém je příliš měkký, stačí přidat více cukru nebo dát do lednice po dobu 15 až 25 minut.

Majkl Vám přeje aby tento recept se Vám zamlouval a hlavně aby Vám to chutnalo.
Dobrou chuť!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.