Majkl vám ukáže, v tomto videu, jak udělat vanilkový cupcake recept. Cupcakes jsou úžasné malé dortíky ve velikosti muffiny, které dávají cestu k přizpůsobení dekoraci každého dortu. Cupcakes nejsou nové, první odkaz na cukroví sahá až do roku 1800 ve Spojených Státech. Recept je velmi jednoduché, rychlé, protože budete péct malé dortíky a můžete vytvořit úžasné dekorace.

Recept pro 14 CUPCAKES:
– 200 g hladké mouky
– 130 g cukr krupice
– 113 g máslo
– 3 ks vejce
– 1 sáček kypřící prášek
– 60 ml mléko
– kůra z jednoho citrónu
– 1 sáček vanilkový cukr, nebo 1/2 lžička vanilkový extrakt, nebo 1 lusk vanilkový lusk
– špetka soli

Pro Polevu / krém, budeme potřebovat:
– 500 g cukr moučka
– 250 g Mascarpone krém
– 60 g máslo
– 1 lžička šťáva z citrónu

POSTUP:
Ve větší nádobě ušlehejte do tekuté máslo s cukrem, a přidejte vejce. Ve druhé míse smíchejte mouku, kypřící prášek, a špetku soli. Hotovou směs z obou nádob smíchejte dohromady. Míchejte, dokud nevznikne hladká hmota. Ke konci přidejte kůru z citrónu a vanilku.

Hmotou naplňte do 14 muffinových košíčků (vyložených papírem), naplňte do tři čtvrtě. Košíčky vložte na 17 min do trouby předehřáté na 175 °C a pečte. Propečenost těsta kontrolujte dřevěnou špejlí — těsto se nesmí lepit. Upečené cupcaky nechejte vychladnout na mřížce.

POSTUP na polevu / krém:
Rozetřete mascarpone, máslo, šťáva z citrónu, a extra jemným moučkový cukr. Pomocí cukrářského sáčku s vroubkovaným nástavcem touto směsí cupcaky ozdobte. V případě, že krém je příliš měkký, stačí přidat více cukru nebo dát do lednice po dobu 15 až 25 minut.

Majkl Vám přeje aby tento recept se Vám zamlouval a hlavně aby Vám to chutnalo.
Dobrou chuť!!!!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.