Vyměnili jste klasickou cigaretu za tu elektronickou? Zařadili jste se do hrdé komunity vaperů? Pokud je to tak, pak určitě přemýšlíte, zda při vapování existuje nějaké omezení, jež elektronická cigareta skýtá. Pomineme-li určité zdravotní komplikace, které by měly vapera před použitím elektronické cigarety varovat, narazíme na jistá opatření, která se vyplatí dodržovat během zimního období. Víte, jak na správné vapování v zimě? Na následujících řádcích vám to prozradíme!

Problém představuje e-liquid

Řada vaperů si stěžuje na vyšší hustotu e-liquidu, která je zapříčiněna nízkou venkovní teplotou. I přesto, že e-liquid obsahuje látku, jež je ve vysoké koncentraci součástí nemrznoucích směsí do automobilů, může jeho konzistence připomínat hustý sirup nebo med. V takovém případě doporučujeme e-cigaretu zahřát v dlani, trochu více ji nažhavit a mezi jednotlivými potahy dělat delší přestávky. Clearomizér při vapování také více naklánějte, aby se e-liquid dostal tam, kam má.

Pozor, ať si neodrovnáte baterii

Baterie elektronické cigarety během zimních měsíců extrémně trpí. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, nechte si vaping až na teplé domácí prostředí. Pokud totiž budete e-cigaretu používat při extrémních mrazech, můžete si za poměrně krátkou dobu odrovnat baterii elektronické cigarety. Baterie jsou totiž konstruovány pro použití v teplotním rozmezí 10 až 35 stupňů Celsia. V opačném případě ztrácí svou kapacitu. Mějte také na paměti, že jakmile dorazíte domů, nechte baterii na chvíli ohřát. Nikdy ji ještě zmrzlou nenasazujte na nabíječku.

Pár zimních vychytávek na závěr

Na závěr tohoto článku doplníme několik praktických rad a tipů, které se vám mohou v zimě hodit. V zimě na vapování používejte plastový náustek místo toho kovového. Pořiďte si také praktické pouzdro, které schováte pod bundu či svetr a noste elektronickou cigaretu co nejvíce u těla. Během zimy se vyhněte vapování v autě. Taková zamlžená okna během jízdy totiž nejsou nic příjemného.

Leave a Reply

Your email address will not be published.