Víte vše o sociálních sítích?

Sociální sítě dnes hýbou světem. Všichni známe Facebook, instagram, badoo, twitter, tinder, snapchat a jiné. Jste si vědomi všech pro a proti jejich využívání? Jistě si říkáte, že bez sociálních sítí nelze existovat. Ale opak je pravdou. Pojďme se na to společně podívat.

Výhodou sociálních sítí je samozřejmě rychlá a zcela bezplatná komunikace. Máme přehled o tom, co se kde děje. Máme možnost prodávat nebo kupovat různé věci. Zjistíme spoustu užitečných informací. Dozvíme se, kam vyrazit o volném dni nebo dostaneme typ na výlet třeba do přírody. To vše a mnohem více nabízejí sociální sítě.

Sociální sítě jako seznamka. Ano, i takovou možnost nám nabízejí. Je to velmi jednoduché. Potkáte někoho, kdo se vám zalíbí. Stačí osobu vyhledat podle jména nebo místa, kde jste osobu viděli. Pak už nám nebrání nic v tom, abychom dotyčnou osobu kontaktovali.

Velkou nevýhodou je ovšem to, že skrze sociální sítě mizí veškeré kouzlo okamžiku osobního setkání. Na sítích se dá zjisti opravdu cokoliv. Stačí vám k tomu trošku pozornosti. Říkáte si, jak je skvělé vědět vše o tom druhém ještě dříve, než se potkáte. Při první schůzce, ale vyprchává kouzlo poznání.

Internetové zlo. Díky tomu, jaké informace o sobě napíšete se můžete dostat do velkých problémů. Ano, říká se tomu kyberšikana. Nezapomínejte na to, že citlivé informace o vás se dají využít proti vám. Proto dobře zvažte připojení se do těchto sítí. Bohužel musíme také počítat s tím, že vaše soukromí bude takové, jaké si nastavíte.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.