Connect with us

Novinky

Jak dlouho trvá a kolik stojí založení firmy s.r.o. svépomocí.

Published

on

Rozhodnete-li se pro založení firmy svépomocí, zabere to určitý čas. V tomto článku se pokusíme spočítat, jak dlouho celý proces trvá, kolik Vám založení zabere času a bude Vás stát peněz. V našem odhadu nejsou zahrnuty časy na přepravu, které jsou vždy různé. Budeme zde uvádět náklady a časovou náročnost pro modelový typ firmy, která má jediného společníka a jednatele, je zapisována notářem, je tedy osvobozena od soudního poplatku za prvozápis, který ještě nedávno činil 6000 Kč.

1 Volba názvu firmy a jeho konzultace s notářem: 3 h, 0 Kč

Proces založení firmy začíná ještě dříve, než „vytáhnete paty z domu“. Časovou náročnost této administrativní činnosti jsme odhadli na 3 h zejména proto, že je třeba najít a oslovit notáře, ideálně mu napsat email a prokonzultovat s ním zamýšlený název pro Vaši novou společnost. Hodně času také zabere vymýšlení názvu. V ČR je aktuálně registrováno přes 600 000 firem, je tedy velmi těžké najít název, který ještě nikdy nebyl využit, popř. který není zaměnitelný s názvem jiné firmy. Pokud Vás nebaví vymýšlet název firmy, jsou pro Vás ideální volbou ready-made společnosti.

2 Návštěva u notáře, sepsání zakladatelské listiny: 2 h, 5500 Kč

Jakmile máte potvrzený název pro firmu a domluvený termín, zajdete k notáři. Notář pro Vás připraví jednoduchou formu zakladatelské listiny, kde jsou pouze náležitosti vyžadované zákonem pro vznik společnosti s ručením omezeným. Někteří notáři Vám zašlou koncept notářského zápisu do mailu k přečtení předem. Jednání pak probíhá tak, že notář ústně shrne obsah jednotlivých bodů. Pokud se vším souhlasíte, potvrdíte jako účastník notářský zápis svým podpisem. Notář Vám vyhotoví požadovaný počet stejnopisů a sváže je barevnou šňůrkou. Můžete se pustit do dalších kroků.

3 Vyřízení sídla pro firmu: 1 h, u nás 1188 Kč na celý rok

Předložení souhlasu s umístěním sídla je podmínkou pro získání živnostenského oprávnění a pro otevření bankovního účtu, na který budete moci složit základní kapitál. Notář Vám pravděpodobně uvedl jako sídlo společnosti název daného města, např. „Praha“ nebo „Brno“. Je tedy na Vás, abyste si vybrali sídlo podle Vašeho uvážení, které bude odpovídat Vašim potřebám. Naše společnost nabízí velmi levná sídla, zejména v případě, kdy nepotřebujete přijímat poštu a nepotřebujete pronájem zasedacích prostor. Máme v nabídce sídlo na Praze 5, dále na Praze 10 a ještě připravujeme sídlo na Praze 4.

4 Ohlášení živnosti na živnostenském úřadě: 1 h, 1000 Kč

S notářským zápisem a souhlasem s umístěním sídla se můžete vydat na nejbližší Městský úřad nebo úřad městské části, kde sídlí živnostenský úřad. Již nějakou dobu mají živnostenské úřady zrušenou tzv. místní příslušnost. To v praxi znamená, že můžete pro firmu, která sídlí v Brně, vyřídit živnostenské oprávnění např. v Praze nebo v Plzni. Zde ohlásíte živnost podle Vaší volby. Nejčastěji se ohlašuje živnost volná, tzn. Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona. Cena za první zápis do živnostenského rejstříku je 1000 Kč. Ze zákona má živnostenský úřad na zápis Vaší firmy 5 pracovních dnů. Pokud žádáte v Praze, většinou bude tato lhůta dodržena, pokud žádáte na menším městě, můžete odejít s výpisem z živnostenského rejstříku ten samý den. Záleží na vstřícnosti úředníka. Pokud tedy spěcháte, Praze se vyhněte.

5 Založení účtu pro složení základního kapitálu v bance: 1 h, 500 Kč

Se zakladatelskou listinou Vaší společnosti a se souhlasem o umístění sídla musíte do banky. Můžete zkusit oslovit Vaši oblíbenou banku, ve které byste si stejně jednoho dne otevřeli podnikatelský účet pro Vaši společnost. Zeptáte se bankéře, zda pro Vás může založit účet, kam složíte základní kapitál. Banky v poslední době začaly zavádět poplatky za vystavení potvrzení o splacení základního kapitálu. Některé větší banky, jako např. KB nebo RB chtějí za potvrzení 500 Kč. My nejčastěji využíváme služeb Fio banky, která za vystavení potvrzení účtuje podle aktuální sazebníku 120 Kč. Se základním kapitálem na účtu nelze disponovat do doby, než bude společnost zapsána v OR, tzn. bude mít přidělené IČO. Pak může jednatel společnosti zajít do banky a základní kapitál „odblokovat“, např. převodem na běžný podnikatelský účet nebo výběrem v hotovosti do pokladny společnosti.

6 Vyzvednutí rozhodnutí živnostenského úřadu: 1 h, 0 Kč

Pokud zakládáte firmu v Praze, musíte počkat alespoň dva dny, někde i pět pracovních dnů, než si budete moci vyzvednout výpis ze živnostenského rejstříku. V menších městech tento krok může být shodný s bodem č. 4, kdy Vám vystaví výpis z živnostenského rejstříku ten samý den.

7 Doručení všech dokumentů notáři k přímému zápisu: 1 h, 0 Kč

Pokud máte všechny dokumenty, můžete je zanést k notáři. Na jejich základě notář provede zápis Vaší společnosti do obchodního rejstříku. Bude Vám přiděleno IČO, v tento moment můžete začít vystavovat faktury a uzavírat smlouvy. Přímý zápis notáři stihnou do několika málo pracovních dní.

SOUHRN: cca 3 hodiny administrativní práce + 7 h obíhání úřadů, přímé náklady 8 188 Kč

Můžete si vybrat, zda absolvovat martyrium zakládání na vlastní pěst, nebo zda za 9490 Kč svěřit celý proces zakládání do našich rukou. Cena je téměř shodná, navíc úšetříte více jak 7 h času, který byste jinak strávili „obíháním“ úřadů a návštěvami u notáře.

Tam, kde cena jiných začíná, naše cena za založení společnosti končí vč. sídla na rok ZDARMA. Jedná se vždy o cenu konečnou. Nejsme plátci DPH a ještě dlouho nebudeme. Našim cílem je usnadnit start podnikání, který je vždy časově náročný proces. Zároveň se snažíme tlačit náklady co nejníže, aby Vám zůstalo více prostředků např. na propagaci Vašeho zboží nebo služby.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás ještě dnes.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.