Connect with us

K ranní kávě

Recept na kofilové slzičky

Published

on

Máte rádi Kávu a sladkosti? Pojďme se společně podívat na kofilové slzičky.

Co budeme potřebovat za surovin?
Na těsto si připravíme:
:175 g hladké mouky
:125 g Hery másla
:60 g moučkového cukru
:1 žloutek
:1/2 vanilkového cukru

Dále pak na krém:
:60 g cukru krupice
:1 vejce
:1 čokoláda kofila
:125 g másla

A na konec čokoládovou polevu

A jaký je postup ?

Ze surovin vypracujeme těsto. Těsto necháme v lednici 1 hodinu odpočinout. Po hodině těsto vyválíme a vykrojíme slžičky, dáme na plech. Pečeme při 180 stupních cca 7 minut.
Vejce, cukr a čokoládu vyšleháme nad parou. Necháme vychladnout. Máslo rozšleháme a po částech zašleháme čokoládovou hmotu.
Slzičky slepíme krémem. Namočíme do čokoládové polevy a ozdobíme dle fantazie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

K ranní kávě

Šperk je srdeční záležitost

Published

on

Přemýšlíte o dárku – a napadne vás šperk. Jenže jaký vybrat, aby splnil své poslání a udělal opravdu radost? Ptali jsme se odborníků, jakými pravidly se řídit, aby darovaný šperk skutečně splnil své poslání. A také zjistili, jaký vztah má ke šperkům známá moderátorka a tanečnice Kristina Kloubková.

„Při výběru šperku vycházíme především z osobnosti a charakteru osoby, kterou chceme obdarovat. Také věk hraje roli. Zároveň záleží na tom, zda víc inklinuje ke klasickým šperkům, nebo má raději modernější design, jestli jí víc vyhovuje střídmý sportovní styl, nebo spíše extravagantní. Při výběru bychom měli také zvážit, jaké šperky běžně nosí, protože je důležité, aby se ten nový ke stávajícím dobře hodil. Zároveň můžeme ke konkrétnímu šperku – například prstenu – nechat zhotovit do soupravy přívěsek nebo náušnice. Pak je vhodné přijít za námi nejlépe s fotografií, na níž je šperk dobře vidět,“ vysvětluje důležité momenty při výběru šperku-dárku Ester Engelová ze šperkařské dílny Esterstyl, která je zaměřená na výrobu individuálních klenotů s přírodními kameny.

Diamanty sluší všem
A jaké materiály a kameny zvolit, rozhodneme-li se darovat šperk? „Nejuniverzálnější jsou šperky s diamanty. Bílá jiskřivá barva je neutrální a hodí se k jakémukoli typu i věku ženy, dá se dobře zkombinovat s jakýmkoli oblečením. Stále převládá bílá barva kovu (bílé zlato a platina), ale mnoho žen se cítí lépe ve žlutém zlatě. Typově jde žluté zlato lépe k ženám zralejšího věku,“ zamýšlí se Ester Engelová.

Šperky | Dedoles

Pro maminku a babičku safír nebo český granát
„V tomto případě zákazníci volí spíše uměřené klenoty v decentním designu. Jde především o kvalitu a hodnotu zvolených kamenů než o výrazný design. Češi většinou kupují šperky s diamanty nebo modrými safíry. Oblíbené jsou i české granáty, které zasazujeme do klenotů jinak, než je obvyklé v Čechách. Necháváme si je brousit u brusiče ve větších velikostech, aby vynikla typická tmavě červená barva,“ doplňuje Marek Odstrčil z dílny Esterstyl.

Prsteny jsou doménou mužů
„Nejvíce prodáváme náušnice a přívěsky, prsteny méně. Je to logické, dárce nemusí řešit velikost prstu,“ vysvětluje Ester Engelová.

Ovšem pro zásnubní a snubní prsteny přicházejí nejčastěji muži. „Často vidíme, jaké má zákazník obavy, aby mu záměr vyšel, aby svou vyvolenou prstenem opravdu překvapil a udělal jí radost. Zároveň je to pro něj docela adrenalin,“ připouští zlatník Marek Odstrčil. „V takové chvíli se stávám i psychologem, abych zjistil, co přesně zákazník požaduje, a jaká je žena, pro kterou prsten vybírá. Z toho pak vycházím při tvorbě šperku.“

How an Ad Campaign Invented the Diamond Engagement Ring - The Atlantic

In je neokázalý luxus
Podle odborníků je v současnosti nejžádanější bílé zlato a platina. Stálicí jsou pak diamanty, ale zákazníci často žádají i barevné perly růžových až fialových odstínů. In jsou pak klenoty vyjadřující tzv. neokázalý luxus. „Šperk vypadá jednoduše, elegantně. Neupoutá pozornost na první pohled, ale ten, kdo zná nositelku šperku, nepochybuje, že kámen v něm zasazený má hodnotu i několika set tisíc. Takový šperk si žena může vzít bez obav jak na nákupy, tak do společnosti,“ říká Ester Engelová ze šperkařské dílny Esterstyl, která je uzpůsobena tak, aby zákazník mohl být přítomen při  tvorbě šperku.

Více na www.esterstyl.cz

Continue Reading

K ranní kávě

Pandemie koronaviru, co dobrého nám přinesla?

Published

on

Pandemie koronaviru, která se stala jakýmsi symbolem první poloviny roku 2020, určitě nebyla ničím veselým a je možné, že nás do budoucna ještě trochu potrápí i její následky. Na druhou stranu ale v některých oblastech zanechala pozitivní změny a návyky, na které jsme dříve nebyli zvyklí. Pojďme se společně podívat na krizi z trochu jiného úhlu a zhodnotit její přínosy.

Práce z domova: dříve nemyslitelná, dnes standard

I když před krizí se mnohé firmy bránily práci na home office, během krize spousta leaderů zjistila, že na tomto systému vlastně není nic špatného. Mnozí zaměstnanci dokonce z domova pracují efektivněji. „Práce na dálku může fungovat jen s lidmi, které už máte nějakou dobu otestované – buď u vás byli nějakou dobu fyzicky a nebo naopak máte otestováno na několika projektech.Tím, že jsme zaměření spíše na hodnocení výsledků než na cokoliv jiného, zajímá nás u práce splněný termín a zda je hotová správně,“ potvrzuje Jan Skovajsa, CEO firmy myTimi, že přítomnost v kanceláři opravdu není nezbytná.„Výhodou je určitě ušetřený čas za cestu do práce, možnost přizpůsobit si pracovní podmínky, které vám vyhovují, bez ohlížení na kolegy, v tom ale spočívá i úskalí, přicházíte o možnost interakce s kolegy, obzvlášť, pokud něco hoří,“dodává Věra Burešová, hlavní výživová poradkyně z NATURHOUSE.

Digitalizace: čas přemýšlet nad inovacemi

Výrazným přínosem, který je částečně spojený s home office, je digitalizace. V době, kdy vše muselo fungovat na dálku, začaly moderní nástroje užívat nejen firmy, ale také například školy. Díky krizi se zjistilo, že mnoho věcí lze zjednodušit a zrychlit. Některé firmy k moderním technologiím přistoupily nejen v rámci omezení osobního kontaktu, ale také proto, že krize přinesla čas na zvážení inovací a rovněž bylo potřeba podniknout kroky k přežití byznysu.„Digitalizaci si můžeme představit jako přechod ze zastaralých způsobů práce k moderním pracovním postupům takovým způsobem, aby využité technologie pracovaly pro lidi, ne proti nim. Účelem digitalizace je určitá úroveň automatizace, která by měla vést k úspoře času, a tím větší spokojenosti a efektivitě zaměstnanců i zákazníků. V neposlední řadě přináší digitalizace lepší strategická rozhodnutí na základě analýzy vnitropodnikových a obchodních dat,“ popisuje Daniel Blažek, Managingdirector digitální agentury BoldInteractive

Čas s rodinou: uvědomění, jak moc nám chyběl

Po dlouhé době jsme měli příležitost se zastavit a museli jsme trávit mnoho času se svou rodinou doma, což v mnoha případech přineslo pár konfliktů, ale zejména větší sblížení. Vztahy s rodinou jsou něco, o co bychom měli pečovat stále, a díky krizi si to mnoho lidí uvědomilo.„I nyní si nastavte společné chvíle se svou rodinou, blízkými jako prioritu, ne jako aktivitu, na kterou možná zbyde, možná nezbyde trocha času. Važte si, že je máte a pečujte o vaše vztahy, aby zůstaly pevné,“ radí Richard Jisl, fyzioterapeut a odborný ředitel centra HEALTHY-LIFE s.r.o.

Hygiena: čisté ruce jsou základ

Na důkladné hygieně si nyní dáváme záležet více než kdy jindy. Koronavirová pandemie nás donutila více se zajímat o to, s čím dennodenně přicházíme do styku, více myslíme na časté mytí rukou a většina z nás možná poprvé sáhla po dezinfekčních přípravcích.

Ekologie: koronavirus pročistil vzduch

Omezení leteckého a automobilového provozu i odstávka mnohých továren a celková menší spotřeba umožnily přírodě si oddechnout, odpočinout a oživit se. I dle družicových snímků výrazně ubylo koncentrace oxidu uhličitého a pročistila se voda, což lze pozorovat třeba v benátských kanálech. Postupný návrat k normálu může přírodě opět uškodit, a proto nastává chvíle si uvědomit, že bychom si naši planetu měli šetřit, protože žádnou jinou nemáme.

Empatie: umíme si navzájem pomoci

Pandemie ukázala, že ve chvíli, kdy nám není dobře, umíme se spojit a pomoci potřebným. Třeba tím, že se půlka národa odhodlá a začne šít roušky pro všechny, kdo mají nedostatek, pomůžeme a vyjádříme vděk lékařům a zdravotním sestrám v první linii nebo zajistíme nákup pro souseda v seniorním věku. Empatie a soucítění s ostatními jsou důležité pro pochopení lidí kolem nás a pomohou i nám samotným. „Pokud se pokusíte utrpení jiných naslouchat a pochopit jej, možná zjistíte, že se tím vaše vlastní trápení zmenší, protože se na něj přestanete tolik soustředit,“ radí Stanislav Petříček, zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting.

Continue Reading

K ranní kávě

Proč se nespoléhat na stát a raději začít investovat?

Published

on

V České republice je postupem času vidět, že lidem není jedno, co s nimi v budoucnu bude a myslí tak  i na svá zadní vrátka. Největší oblibu, co se zhodnocení peněz týče, si získaly spořicí účty, stavební spoření a penzijní připojištění. Snažit se zhodnotit své peníze těmito způsoby samozřejmě není špatné, ale peníze je možné investovat i jinak a mnohem efektivněji.

Místo spoléhání buďte připraveni

V současné době není dobré spoléhat jen na stát nebo svoji současnou práci. Nikdy nevíte, co se stane a kdy budete potřebovat nějakou finanční rezervu na „horší časy“. Právě proto je dobré své peníze investovat a nechat je vydělávat. Tím, že investujete můžete navíc chránit své vydělané prostředky před inflací. Většina lidí, by chtěla investovat, ale brání jim v tom myšlenka, že pokud chcete být investorem musíte mít na svém bankovním účtu desetitisíce až statisíce korun. To už dávno není pravda. V dnešní době můžete začít investovat do čeho chcete a to již od velice malých částek.

Investovat můžete do čehokoli. Co takhle akcie nebo dluhopisy?

V dnešní pokročilé době máte mnoho příležitostí kam investovat své těžce vydělané peníze. Mezi velice časté a rozšířené způsoby patří léty prověřené akcie a dluhopisy. V případě akcií si můžete jejich pořízením koupit podíl ve firmě, která akcie vydala. Akcie můžete dlouhodobě držet a vydělávat na jejich zhodnocení a dividendách.

Není to však jediný způsob, jak můžete na akciích vydělat. Akcie můžete také obchodovat. Nejlevnější a nejednoduší volbou je začít obchodovat online přes akciového, nebo CFD brokera. Pokud se rozhodnete akcie obchodovat, je nutné mít na paměti, že byste své peníze měli svěřovat jen prověřeným a ozkoušeným brokerům. Jedním z nich je například český broker XTB. U XTB naleznete jak české, tak i zahraniční akcie. Celkové prostřední pro obchodování je zde velice přívětivé. Zde si můžete přečíst obsáhlou XTB recenzi.

Dluhopisy fungují jinak, než zmíněné akcie. Při pořízení dluhopisů se vy, jako investor stáváte věřitelem a firma (emitent), která jej vydala dlužníkem. Během doby, kdy máte dluhopisy u sebe vám emitent vyplácí pravidelně úroky. U dluhopisů si navíc můžete vybrat ze dvou typů. Tím prvním jsou firemní dluhopisy, které vydávají různé společnosti proto, aby získaly kapitál na jejich obchodní aktivity. Druhým typem jsou státní dluhopisy, které vydává stát a často se považují za méně rizikové. Dluhopisy jsou rozhodně zajímavou volbou.

S kryptoměnami můžete získat i 1000 % p.a.

Nejste fanoušky akcií, ani dluhopisů? Vyzkoušejte kryptoměny, které jsou tou méně známou, ale za to svobodnější variantou investování peněz. V posledních letech začal s kryptoměnami největší boom, a to především díky jejich masové akceptaci a také faktu, že vám za rok dokáží přinést i 1000 % zhodnocení. Nejznámější kryptoměnou je Bitcoin, o kterém jste určitě slyšeli mnoho historek typu: „Můj kamarád si koupil jeden bitcoin a teď je z něj milionář“. To, že hned po první investici zbohatnete vám rozhodně nikdo garantovat nebude. Pokud ale budete šikovní a ponoříte se do světa kryptoměn, s velkou pravděpodobností zhodnotíte své peníze daleko lépe, než třeba se spořicím účtem, nebo termínovaným vkladem. U kryptoměn se opravdu bavíme o úplně jiném zhodnocení.

Více si o tomto digitálním platidle můžete přečíst zde.

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Kryptoměny jsou jednoduše elektronické peníze, jimiž je možné platit v obchodech, nebo s nimi obchodovat na burze. Hlavní vlastnosti kryptoměn jsou transparentnost a decentralizace – nikdo je nedokáže ovládat. Za kryptoměny si můžete například koupit kávu ve Starbucksu. Pokud na nich však chcete vydělat máte dvě možnosti. Buď si kryptoměny koupíte a budete čekat, než jejich hodnota vzroste, anebo s nimi budete obchodovat podobně jako v případě akcií u brokerů. Ať už se rozhodnete jakkoliv, musíte počítat s tím, že kryptoměny mohou rychle stoupat, ale i klesat. Je zde velké riziko, ale také velké potenciální zhodnocení.

Je pouze na vás, jakou cestu zvolíte. Hlavní je však nezahálet, pustit se do investování a nenechat své peníze jen tak ležet ladem. Nejlepší je totiž nechat své peníze, aby vydělávaly za vás. Vždy mějte na paměti to, že byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. Pokud by vás zajímalo, jak a kde kryptoměny nakoupit můžete využít tento návod. Přejeme hodně štěstí.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.